NATO stiliaus knygą ir Lietuvos menininkų darbus bei augalų kompozicijas į vieną išskirtinį dizaino projektą sukūręs Artūras Čižiūnas pripažįsta – jaudulio bei darbo valandų įgyvendinant idėjas buvo daug, tačiau rezultatas ne tik pelnė užsienio svečių padėkas, atitiko protokolą, bet ir perteikė Lietuvos grožį.

 

Visus interjero dizaino darbus, susijusius su LITEXPO pritaikymu NATO viršūnių susitikimui atliko UAB „Design Point LT“ komanda kartu su koncepcijos kūrėju, dizaineriu Artūru Čižiūnu – „Art Is Design“ studija bei Mantu Petruškevičiumi. Komanda įrengė apie 30 000 kv. metrų patalpas Vilniuje, kuriose dirbo NATO viršūnių susitikimo delegacijos ir jų vadovai, žurnalistai iš viso pasaulio bei kiti svečiai. Dizaino tikslas ir kūrėjo išsikeltas uždavinys – ne tik patogiai ir ergonomiškai įrengti patalpas, laikantis NATO stiliaus knygos reikalavimų bei protokolo, bet ir išskirtinėmis detalėmis perteikti Lietuvos kultūrą, jos savitumą.

 

„Kurdami norėjome ne tik atskleisti Lietuvos tapatybę, bet ir formuoti žinią, kad esame drąsūs bei veržlūs, novatoriški ir gebantys išsiskirti. Norėjome parodyti užsienio svečiams ne tik tai, kaip mato Lietuvą pasaulis, kaip save pozicionuojame tarptautiniame kontekste, bet ką apie ją byloja Lietuvos gamta, istorija, mūsų senoliai. Kaip Ksaveras Sakalauskas-Vanagėlis rašė: „Kur giria žaliuoja, ten mano namai, Kur Nemuns banguoja, Tėvynės kraštai. Tėvynė ten mano, šalelė skaisti, Tūlas neišmano, kodėl taip graži“

Tai mus įkvėpė projekte, kaip akcentą integruoti žalią spalvą, augmeniją bei Trakų pilį.“, – pasakojo Artūras Čižiūnas.

 

Pasak dizainerio, eksponuojant Lietuvos menininkų darbus, pakviečiant į komandą floristikos ekspertą M. Petruškevičių, jis siekė ne tik papuošti aplinką, bet ir perteikti mūsų šalies žalumą, miškais turtingą kraštą.

 

„Laikėmės NATO stiliaus knygos reikalavimų, tačiau integravome ir daug savitų Lietuvos įvaizdžio detalių. Džiaugiuosi, kad šiam renginiui pavyko įtikinti LR užsienio reikalų ministeriją apie meno kūrinių poreikį kuriamose erdvėse ir jiems pritarus pavyko pasiskolinti jų pasiūlytą Kazio Varnelio kūrybą. Pasinaudodami proga galėjome užsienio svečiams parodyti net penkis pasaulyje garsaus Kazio Varnelio kūrinius, tarp jų „Status quo“, „Souvenir of Venice“ ir kiti. K.Varnelio optinis menas puikiai įsiliejo į modernias NATO viršūnių susitikimo Vilniuje erdves, o galutinis vaizdas bei detalių harmonija pranoko lūkesčius. Tikimės, kad kartu su komanda pagal mūsų išjaustą ir struktūrizuotą viziją sukurtas interjeras renginio svečiams sudarė galimybę dirbti patogiose ir jaukiose erdvėse“, – jaudulio neslėpė A. Čižiūnas.

 

Kūrėjas sako,  kad save interjero dizaine, kaip interjero dizainerį atrado daugiau kaip prieš 17 metų ir suprato jog tai jo pašaukimas, kuriuo privalo domėtis, gilinti žinias, negalvodamas apie karjeros pokyčius bei pakopas.

 

„Iki to momento kuomet man suteikė galimybę prisiliesti prie interjero kūrimo pasaulio galingiesiems, negalėjau net pasvajoti, kad mano kuriamas dizainas gali turėti tokią reikšmę perteikiant mūsų šalies įvaizdį pasauliniu mastu.“, – pastebėjo Artūras Čižiūnas.

 

Renginio detalėmis bei išgyvenimais besidalinantis kūrėjas priduria:

„Pradžioje atrodęs paprastas projektas virto didžiuliu iššūkiu, kuris ilgainiui išsigrynino bei parodė, jog niekada nereikia abejoti savo ir komandos galimybėmis. Taip, Lietuva istoriškai nėra turėjusi tiek pasaulinės svarbos užsienio svečių vienu metu ir vienoje vietoje. NATO viršūnių susitikimas yra iššūkis kiekvienai šaliai ir miestui. Džiaugiuosi galėdamas garsiai pasakyti, kad šia užduotimi bendradarbiaudami su LR užsienio reikalų ministerija bei kitomis institucijomis susitvarkėme puikiai – įgyvendinome tarptautinius reikalavimus bei tikiu, kad pranokome mums keliamus lūkesčius Lietuvoje ir už jos ribų. Tai kas buvo pasiūlyta, pateikta ir pristatyta, per gan trumpą laiką buvo ir įgyvendinta, tačiau tik todėl, kad visi drauge siekėme vieno tikslo – parodyti, kad gebame būti ne tik efektyvūs, bet ir išradingi. To ir linkiu kiekvienam kūrėjui garsinančiam šalies vardą savo darbais“.